нєρsi ƒαи
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

нєρsi ƒαи

H€PSİ FAN CLUß

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

minik tugce hepsiyle hayat buldu

2 posters
YazarMesaj
(*Gülçinim_&_Cemrem*)
En güzel şeker admin[melek]
En güzel şeker admin[melek]
(*Gülçinim_&_Cemrem*)

İsmin ne? : melek
Hepsiden hangisi : Gülçin
Rep Gücü :
minik tugce hepsiyle hayat buldu Left_bar_bleue500 / 100500 / 100minik tugce hepsiyle hayat buldu Right_bar_bleue

minik tugce hepsiyle hayat buldu Empty
MesajKonu: minik tugce hepsiyle hayat buldu   minik tugce hepsiyle hayat buldu Icon_minitimeSalı Eyl. 30, 2008 11:25 am

Samsun'da, yarım dudak, ağız ve damak ile dünyaya gelen 13 yaşındaki Tuğçe, 3 aylıkken ender rastlanan Diamond Blackfan Anemisi hastalığına yakalandı. Yaşaması için ilik nakli gereken Tuğçe, 9 yaşında iken Hepatit B hastalığına da yakalanınca ölüm riski yüksek bir ameliyatın ardından kardeşinden aldığı ilikle hayata yeniden 'merhaba' dedi.
Samsun'da yaşayan ilköğretim 2. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Tuğçe Pak dünyaya yarım dudak, damak ve ağızla geldi. Kızlarının bu şekilde doğmasının ardından büyük üzüntü yaşadıklarını söyleyen İsmail Pak, "Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi olmaya başladı. Kızım 3 aylıkken hastanede yaptığımız tahlillerde ender rastlanan Diamond Blackfan Anemisi hastalığına yakalandığını öğrendik. Kızımın kan hücreleri çalışmıyordu ve yaşaması için ilik nakli gerekiyordu. Henüz bir bebek olduğu için ilik naklini erteledik. Kızım 6 aylıkken damak 11 yaşında iken dudak ve ağız ameliyatı oldu" dedi. Bu sırada 4 yıl önce kızının Hepatit B hastalığına yakalandığını öğrendiklerini anlatan Pak, şöyle konuştu: "Ankara'da ismini açıklamak istemediğim bir hastanede doktorlar Hepatit B hastası kızımın ilik nakli olamayacağını söylediler. İlik nakli ameliyatında çocuğumun öleceğini söylediler. Kızım hasta bir şekilde en fazla 15 yıl yaşayabilirdi. Umutlarımız çok azalmıştı. Kızım küçüklüğünden bu yana hastalıklarla uğraşıyordu ve hep ben bir gün iyileşeceğim diyordu. Bizim umudumuz ise azalmıştı. Bu sırada tavsiye üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurduk. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Akif Yeşilipek kızımızın Hepatit B hastası olsa bile ilik nakli ameliyatı yapılabileceğini söyledi. Kızım hastanede Hepatit B tedavisi gördü. Yapılan tahlillerin ardından 11 yaşındaki oğlum Abdullah Mehmet'in iliklerinin uyumlu olduğunu belirledik. Kızımın ameliyatta ölüm riski yüksekti ancak biz her şeyi göze almıştık. Başarılı geçen bir ameliyatın ardından kızım yeniden hayata döndü. Çok mutluyum. Çünkü kızım bebekken yakalandığı hastalıklardan 14 yıl da kurtulabildi."
TEK İSTEĞİM BİR BİLGİSAYAR SAHİBİ OLMAK
Bu tür ölüm riski ameliyatlara giren çocuklara Bir Dilek Tut Derneği tarafından tedavilerine katkıda bulunmak ve moral vermek amacıyla sorulan 'Bir dileğini yerine getireceğiz ne istiyorsun' sorusuna minik Tuğçe, "Grup Hepsi ile tanışmak istiyorum" diye cevap verdi. Odasının Grup Hepsi resimleriyle dolu olduğunu söyleyen Tuğçe, şöyle konuştu: "Hasta olduğum için evimden dışarıya fazla çıkmıyorum. Tek isteğim bir bilgisayar sahibi olmak. Ancak babamın durumu iyi olmadığı için bana bilgisayar alamıyor.
Hepsi grubunu çok seviyorum. Radyodan hep onların şarkılarını dinliyorum. Onların şarkıları ile moral buldum. Onları dinlerken çok mutlu oluyorum. Umarım bir gün onlarla tanışırım. Beni hasta yatağımda ziyaret ederlerse çok mutlu olurum."

alıntıdır
http://encemreciler.forumv.biz
sarı_şeker
Deli Dolu Adminimiz Princéss Tuğba
Deli Dolu Adminimiz Princéss Tuğba
sarı_şeker

İsmin ne? : TUGBA
Hepsiden hangisi : Gülçin
Rep Gücü :
minik tugce hepsiyle hayat buldu Left_bar_bleue100 / 100100 / 100minik tugce hepsiyle hayat buldu Right_bar_bleue

minik tugce hepsiyle hayat buldu Empty
MesajKonu: Geri: minik tugce hepsiyle hayat buldu   minik tugce hepsiyle hayat buldu Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 8:30 pm

konu hepsi bölümüne taşınmıştır
http://tekgruphepsi.niceboard.biz

minik tugce hepsiyle hayat buldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-